Zakres leczenia

Periodontologia to nauka zajmująca się chorobami tkanek przyzębia .

Przyzębie to tkanki otaczające ząb i utrzymujące go w kości. W ich skład wchodzą: dziąsła, kość wyrostka zębodołowego szczęki i żuchwy, cement korzeniowy oraz więzadła mocujące ząb w zębodole. Poprzez postępującą chorobę może dojść  do rozchwiania, a nawet do wypadnięcia całego aparatu utrzymującego ząb.

Pacjenci zazwyczaj zgłaszają się  do lekarza, kiedy choroba  jest już  zaawansowana, co utrudnia i wydłuża leczenie.

W przypadkach choroby przyzębia mamy do czynienia ze stanem zapalnym dziąseł i od tego zaczynamy leczenie. Pierwszy etap to usunięcie kamienia i osadu, które jest najczęstszą  przyczyną chorób przyzębia i bardzo często wykonanie tego zabiegu usuwa problem. 

Zabieg czyszczenia z osadu i kamienia wykonywany jest  za pomocą ultradźwiękowych urządzeń, które gwarantują bezbolesność tej procedury. 

Jeśli stan choroby jest jednak bardzo  zaawansowany, wykonujemy dalsze czynności w celu ustabilizowania zębów za pomocą specjalnych szyn, lub koron, czy też mostów tymczasowych. Jeśli jednak sama  kuracja farmakologiczna i wzmocnienie zębów szyną są niewystarczające wykonujemy zabiegi z zakresu Sterowanej Regeneracji Tkanek. 

Cennik

bestprice

Umowa z NFZ

NFZz

Kontakt

Wyślij e-mail
gabinet@maksident.pl
Lokalizacja Katowice, ul. Jagiellońska 24/1